Mamy 160651 przepisów na 534 blogach.

Pomoc

Jeśli nie znajdziesz rozwiązania swojego problemu lub odpowiedzi na pytanie w tym miejscu, skontaktuj się z nami wysyłając wiadomość na adres: pomoc@aduparosnie.pl. Nie zapomnij o podaniu nazwy i adresu bloga. Na wszystkie maile odpowiemy maksymalnie w przeciągu kilku dni roboczych.

 

1. Jak zgłosić blog na aDupaRosnie.pl?

Aby pomyślnie zgłosić swój blog do naszego serwisu, należy umieścić banerek na swojej stronie, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy. W ten sposób upewnimy się, że podany blog należy do Ciebie. Gdy Twój blog pojawi się w naszym serwisie, poinformujemy Cię o tym. Proces weryfikacji może potrwać do kilku dni roboczych.

2. Jak dodać banerek na moją stronę?

Poniżej przedstawiamy krótkie opisy jak zamieścić banerek na blogach opartych o najpopularniejsze platformy blogowe oraz skrypty. 

Blogger.com/Blogspot.com

W panelu bloga wejdź w zakładkę Układ i wybierz miejsce, gdzie ma pojawić się nasz banerek. Następnie kliknij Dodaj gażdżet i wybierz z listy HTML/JavaScript. W polu Treść wklej pobrany kod banerka, natomiast pole Tytuł uzupełnij dowolną treścią lub pozostaw je puste i zapisz zmiany. Pamiętaj, aby również kliknąć Zapisz rozmieszczenie u góry ekranu.

 

Wordpress.com

W serwisie wordpress.com część szablonów wspiera "widgety". Jeżeli posiadasz taki szablon, znajdz w menu "Wygląd" zakładkę "Widget", a następnie przeciągnij "wiget text" do prawej kolumny. Kolejnym krokiem jest wpisanie tytułu oraz wklejeniu kodu naszego bannerka, który możesz naleźć w zakładce http://aduparosnie.pl/dodaj-bloga.html

 

Blogi oparte na skrypcie Wordpress

Jeżeli Twój szablon wspiera "Widgety", skorzystaj z instrukcji napisanej powyżej dla blogów na platformie wordpress.com. Możesz również umieścić kod banerka bezpośrednio edytując kod html szablonu np lików header.php (nagłowek bloga), footer.php (stopka bloga) lub sidebar.php (panel boczny).

 

Blox.pl

Aby dodać banerek na swoim blogu wejdź do panelu bloga, a następnie przejdź do ustawień i pobrany kod wklej do pola "Własny HTML w bocznej szpalcie" lub "Własny HTML pod każdym wpisem", w zależności od tego gdzie banaerek ma się wyświetlać. 

 

Blog.pl

W kokpicie bloga wjedź w Wygląd i zakładkę Widgety, a następnie kliknij Tekst i wybierz miejsce, gdzie ma pojawiać się nasz banerek, zatwierdzając przyciskiem Dodaj widget. W polu treści wklej pobrany kod banerka, natomiast pole Tytuł uzupełnij dowolną treścią lub pozostaw je puste i zapisz zmiany.

 

Bloog.pl

W panelu bloga wejdź w ustawienia i zakładkę wygląd, a następnie przy szablonie, którego używasz kliknij edytuj szablon. Na ekranie edycji po lewej stronie przy pozycji widgety kliknij edytuj własny skrypt, po czym wklej kod banerka w okienku, które się pojawiło i zapisz zmiany. Pamiętaj, aby również kliknąć zapisz w lewym panelu edycji.

 

3. Jak włączyć i prawidłowo ustawić kanał RSS na mojej stronie?

Blogger.com/Blogspot.com

W panelu administracyjnym bloga należy rozwinąć zakładkę Ustawienia, następnie przejść do zakładki Inne i w polu "Zezwalaj na kanał w blogu" wybrać opcję "Pełny".

Blogi oparte na skrypcie Wordpress

Zaloguj się do panelu administracyjnego Twojego bloga, następnie rozwiń zakładkę ustawienia i wybierz "Czytanie". Kolejnym krokiem jest znalezienie opcji  "W kanałach nowości wyświetlaj" i ustawienie w niej "całą treść".

 

4. Po jakim czasie wpisy z mojego bloga pojawią się na aDupaRosnie.pl?

Na obecną chwilę każdy blog sprawdzany jest co 60 min pod kątem poszukiwania nowych przepisów. 

5. Dlaczego wpisy z mojego bloga nie mają obrazków?

Niektóre platformy niestety nie udostępniają obrazków w kanałach RSS, dlatego też nie mamy możliwości ich pobierania. 

6. Czy po zgłoszeniu bloga, wszystkie moje przepisy pojawią się na aDupaRosnie.pl?

I tak i nie, wszystko zależy od ilości danych udostepnionych przez blog w kanale RSS. Obecnie jedynie platforma blogger.com/blogspot.com pozwala na pobranie wszystkich przepisów znajdujących się na blogu, natomiast pozostałe platformy, takie jak: blox.pl, wordpress.com, blog.pl zwykle udostępniają od 10-20 najnowszych przepisów. Po dodaniu bloga do naszej platformy przepisy pobierane są już na bieżąco, a więc każdy nowy przepis utworzony po dodaniu bloga zostanie opublikowany również w naszym serwisie. 

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci

  
ROZUMIEM